Новини ЄМУ
Молодіжний ліберальний форум «Вільна Україна - Сильна Європа» відбувся в Києві з 22 по 24 квітня.

Щорічний молодіжний ліберальний форум «Вільна Україна  - Сильна Європа» відбувся  в Києві з 22 по 24 квітня.

 

Серед промовців були Кая Калас, депутат Європейського парламенту фракції АЛДЄ, Александр Реной Кан, сенатор Нідерландів від Д-66, народні депутати України Олена Сотник та Світлана Заліщук, Голова Офісу Зв`язків НАТО Олександр Вінніков, економічні та політичні експерти.

 

Форум зібрав активну молодь з різних регіонів України та представників молодіжних крил ліберальних політичних партій Нідерландів, Швеції, Литви та Грузії.

 

Дискутували про референдум 6 квітня та його сприйняття в Україні й у Нідерландах; про громадську діяльність для молоді як політичний ліфт;  про європейський досвід молодіжних крил партій як кар’єрний ліфт для молодих європейців та чи можливо це запозичити для України; про найактуальніші ліберальні ідеї в Україні сьогоді.

 

Організаторм форуму вже п`ятий рік поспіль виступає «Європейська молодь України (ЄМУ)» - команда, яка агітувала українців за євроінтеграцію, коли це ще не було трендом.

 

«ЄМУ існує з 2007 року - без малого 10 років.Ще тоді ми розповідали про плюси євроінтеграції та глобалізації. У європейській політиці дуже важлива ідеологія, і ми її розглядаємо як ліки від того всеосяжного популізму і безладу, який коїться в політиці в Україні. У нас-то, по суті, і партій немає - одні політичні проекти. Коли ми тільки починали, це все було чуже українській публіці. А сьогодні саме лібералізм у людей міцно асоціюється з поняттям «реформи»» - розповіла Анна Роговченко, голова організації.

 

ЄМУ частина європейської ліберальної сім'ї. Є членом Європейської ліберальної молоді LYMEC - це молодіжне крило політичної партії ALDE, Альянсу демократів та лібералів Європи, який входить в Європарламенту і займає четверте місце в ньому за кількістю депутатів. Також Євромолодь є повноправним членом  Міжнародної федерації ліберальної молоді IFLRY, яка нараховує більше 150 громадських організацій з усього світу. Це і молодіжні крила політичних партій, і ті, хто, як і ЄМУ, займається правами людини, освітою, реформами.

 

Один з довгострокових партнерів організації Європейської молоді - «Демократи 66», Ліберальна партія Голландії. «Д66» - це потужна проєвропейська партія.

«Ми не розглядаємо референдум як поразку. Проголосували всього лише 30% - тобто 60% від 30% проголосували проти. В абсолютних числах це дуже мало, в процентних - ще менше. Люди, які сказали «ні» не проти України, вони сказали "ні" Європі. Євроскептики в Голландії провели досить сильну агітаційну кампанію. Ми розуміємо, що Ви - країна можливостей і голандцям неменш вигідно співпрацювати з Україною на рівних умовах» - зауважив Александр Кан, сенатор Нідерландів від партії Д-66.

 

Ліберальні ідеї в Європі зараз в кризі, і об'єктивних причин того дуже багато. Ряд партій правого спрямування (або угруповань, бо партіями їх складно назвати) маніпулюють інформацією і за рахунок цього набирають рейтинг, а ліберальні партії його втрачають. Тому що до настання кризи ліберали були біля керма, і відповідальність за кризу багато хто покладає саме на них. Коли настає економічна рецесія, людям хочеться сильної руки. Можливо, в короткостроковій перспективі ліберальна ідеологія буде здавати позиції, але в довгостроковій в будь-якому випадку всі повернуться до звичних цінностей.

 

Якісь вдалі ліберальні ідеї переймають на себе інші партії. Наприклад, коли в Німеччині Християнсько-демократичний союз пропагує одностатеві шлюби, як це робить Ліберальна партія, - це просто перетягування виборців.

Учасники дискусій прийшли до висновку, що насамперед Україні необхідно подолати корупцію. Вся влада сконцентрована в руках у кількох олігархічних груп, яким вигідно тримати на гачку певну кількість чиновників і управляти таким чином країною.

 

Найнеобхідніші реформи  -це реформа прокуратури та правоохоронних органів. Важливо зробити їх максимально відкритими, дійсно сервісними органами. Максимально скоротити вплив органів державної влади на ринок, фінансовий і банківський сектори, на ліцензування виробництва в різних галузях, а також намагатися зробити максимально зручними умови роботи для малого і середнього бізнесу.

 

Досить багато наших IT-стартаперів їдуть до Білорусі, Польщі, США. Для України важливо, щоб стартапи з'являлися тут і збільшували ВВП країни. Це можна зробити тільки в тому випадку, якщо умови ведення бізнесу будуть прозорими та максимально простими. Відповідно, необхідно реформувати податкове законодавство.

 

«Дуже важливо, щоб якомога більше молоді йшло в політику. Зараз, навіть коли ми бачимо молодих людей у владі, це дуже часто старі добрі зв'язки. А хочеться, щоб був відбір за інтелектом, за порядності, по патріотизму в його кращому розумінні. Не те що вишиванку вдягнув - і все, кради по-новому. Це не реформи, це не євроінтеграція, це не патріотизм. Для нас патріотизм - це поважати один доного, реалізовувати свій потенціал, це робити свою громаду спроможною до конкуренції на ринку товарів, послуг, освіти та ін.» - пояснює Олександр Войцехівський, член наглядової ради ЄМУ.

 

Під час форуму багато говорили про лібералізм як ідеологію, яка повинна подолати популізм. Більшості виборців нецікава біографія тих, хто приходить до влади. Навіть, якщо ці люди в минулому були комуністами, а сьогодні вони «ліберали». Програми плітичних партій не відбражають якусь іделогію, а частіше нагадують перерахування  за принципом «якби».

 

По суті, всі люди ліберали, тому що всі хочуть бути вільними, жити гідно та комфортно. Але мало хто хоче докладати зусиль, щоб досягти цього кращого життя. Ментально закладений патерналізм викликає синдром очікування, коли вся надія на зміни та відповідальність за них покладається на владу. А влада усоблюється у щось недосяжне та окреме від суспільства.

 

Завдання ліберального форуму, як і Європейської молоді України вцілому - змінити цю ситуацію щодо молоді. Показати на своєму прикладі та прикладі інших організацій, партій, особистостей, що молодь може брати ініціативу в свої руки, рости, йти в політику і змінювати нашу країну накраще.

 
АНОНСИ ПОДІЙ
11.08.2015
Терміновий відбір учасників Академії Ліберального Майбутнього в Талінні,  Естонія! 30 серпня-1 вересня 2015 року. Всі витрати відшкодовуються. Можливість подати заявку є лише сьогодні (11 серпня2015) до 22:00! Заявки відправляти на: euroyouth_int@ukr.net Лише для членів ВМГО "ЄМУ" Вільна англійська - обов"язкова! Організатори - фонд політичних досліджень Європейський Ліберальний форум, Фонд Фрідріха Науманна, партія VVD (Нідерланди) і Академія Лібералізму Естонії, разом з правлячою ліберальною Естонською партією реформ. Програма передбачає тренінг з переговорів, лекції про ліберальні реформи, про електронний уряд, візит до Парламенту, розмову з депутатами, візит до Центру Кібер-безпеки НАТО.    
Докладніше >>>
05.05.2016
Молодіжний безпековий форум 2016 Interested in current Ukrainian security threats – and their global implications? What are the regional crises and conflicts and what impacts do they have on Ukrainian security? What reforms are being implemented in Ukraine to resolve the current crises? Interested in migration crises and gender equality issues? What does NATO do in Ukraine? These are just some of the questions the YOUNG UA Security Forum 2016 will examine and debate from 9th to 16th July 2016 at a Special Training Center of National Academy of Internal Affairs at Vita Poshtova, Kyiv, Ukraine. The week will host numerous diplomats, academics and researchers in order to ensure an insightful and exciting debate.  The topics will be presented through lectures, panel debates, workshops and discussion, and you will have an unprecedented opportunity to have a unique cultural experience in Kyiv, Ukraine. Please do not hesitate to contact us! Invitation here: https://drive.google.com/open?id=0B6z8E5e30iK9MEtNeTlhaXdnUms  Programme here: https://drive.google.com/open?id=0B6z8E5e30iK9MC1uQzRhbnN4NEE Apply here: https://docs.google.com/forms/d/1Dl1e1XvCRdcR3EE4bBeIji-bshOKmJKFC1l_h3Zq8bs/edit?usp=forms_home&ths=true  
Докладніше >>>
09.04.2017
Європейська молодь України повідомляє, що Міжнародна федерація ліберальної молоді IFLRY, парасолькова організація ЄМУ, запрошує на Генеральну Асамблею та семінар в Фесалоніках, Греція. Якщо ви бували на заходах ІФЛРІ - то ви можете також спробувати балотуватись на посаду Віце-Президента. Деталі щодо правил участі (в т.ч. фінансові) - за посиланням (англійською мовою). http://www.iflry.com/open-call-delegates-and-participants-for-our-general-assembly-and-seminar-in-thessaloniki-greece-june-2017/ Хто хоче подаватись - пишіть нам запитання  в приватні повідомлення на сторінці фейсбук:   https://www.facebook.com/euroyouth.org.ua #EYU #IFLRY
Докладніше >>>


ВСТУПИТИ В ОРГАНІЗАЦІЮ


ЗРОБИТИ ВНЕСОК


СОЦОПИТУВАННЯ
Чи подобається Вам новий сайт ЄМУ

 Так
 Ні
 Могли зробити і кращий

 
Чи повинна мати вплив на переговори про асоціацію з ЄС внутрішня ситуація на Україні?

 повинна
 не повинна
 мені байдуже

 
© 2007 – 2011 Європейська молодь України Зроблено в FOBS За підтримки МФ «Відродження»
Українськіреферати в онлайн бібліотеці